ADD/ADHD tévhitek vs. valóság

Mint minden témában, az ADD/ADHD-val kapcsolatban is vannak tévhitek, amik a köztudatban vannak. Összegyűjtöttünk néhány olyan hiedelmet, amit gyakran emlegetnek a témában:

„A rossz nevelés miatt lett ADHD-s a gyerek, nem figyeltetek rá rendesen”

Az ADHD kiváltó okát máig nem sikerült teljesen tisztázni, a korábbi feltevések szerint genetikai alapú rendellenességről van szó, másik felvetés szerint közre játszhat pszichoszociális tényező, gyermekkori trauma. Egyik megközelítés sem bizonyított.

A bélrendszer egyensúlyának felborulása és a tápanyaghiányos állapotok is okozhatnak figyelemzavaros tüneteket. A táplálkozás beállításával és megfelelő vitaminok, ásványi anyagok pótlásával ezek a tünetek sok esetben jelentősen csökkennek, ezekről a tapasztalatokról, megfigyelésekről számos szülői beszámoló olvasható.

Viszont az biztos, hogy önmagában a „rossz” nevelés és a szülői figyelem hiánya nem váltja ki az ADHD-t. A meglévő tünetek kezelésében viszont fontos tényező a megfelelő odafigyelés és tudatos nevelés.

„Mostanában az orvosok rámondják mindenre, hogy ADHD akkor is, ha csak lusta valaki”

Rengeteg kutatás zajlik a témában, így egyre könnyebben ismerik fel a szakemberek a jellegzetes tüneteket. Ez magyarázza azt, hogy miért kapják meg többen a diagnózist. A gyerekek és felnőttek esetében is vannak már online tesztek, amelyek segítenek eldönteni, hogy a tünetekkel érdemes felkeresni a szakembert vagy sem. Az ADHD, mint rendellenesség 50 éve ismert az orvosok körében, azóta tanulmányozzák a kiváltó okokat.

„Az ADHD-s gyerekek kevésbé okosak társaiknál, ezért speciális osztályba kell járniuk”

Ez egyáltalán nem igaz. Az ADHD diagnózis nem befolyásolja az intelligenciát, a szellemi képességeket. Fejlesztések nélkül azonban nehezen tudják kihozni magukból a maximumot és ez hátrányt jelent a többiekhez képest. Így a különböző fejlesztések, kis csoportos foglalkozások javasoltak, egy speciális osztály/iskola helyett.

Az ADD/ADHD tünetek nagy mértékben és viszonylag rövid időn belül látványosan javíthatók neurofeedback tréninggel.
Jelentkezz hozzánk tréningre, ha érzékeled magadon, gyermekeden a tüneteket és ezek az élet valamely területén zavaró tényezőként vannak jelen.

Forrás: https://www.adhdkozpont.hu/az-adhd-rol/#reszletesen

Oszd meg ismerőseiddel!

Facebook
LinkedIn

Iratkozz fel hírlevelünkre

Értesülj a legfrissebb hírekről, tartalmakról.

Foglalj időpontot a Myneuro Központ Praxisaiba!

Kategóriák

Népszerű tartalmak